sobota, 12 maja 2012

Animkowo: Tom i Jerry. Część 2: próby wznowienia serii przez innych twórców.


Tom i Jerry, to znany na całym świecie cykl kreskówek. Pierwszy filmik został wyświetlony w 1940 roku. Seria zdobyła siedem Oscarów. Twórcami filmu byli William Hanna i Joseph Barbera. Pracowali oni dla MGM w latach 1940-1958. W 1958 roku odeszli ze studia, zakładając swoje studio Hanna-Barbera Cartoons. Było to pierwsze studio, które tworzyło animacje przeznaczone do emisji w telewizji.

WILLIAM L. SNYDER
W 1960 roku, szefowie MGM-u podjęli decyzją o wznowieniu serii. Tym razem reżyserem animacji był Gene Deitch, a producentem William L. Snyder. Animacja i muzyka była podobna do niektórych seriali animowanych z krajów byłego Bloku Wschodniego. Doszła też nowa postać, czyli Pan Toma. Przez dwa lata nakręcono 13 nowych filmów z bohaterami.

SPIS FILMÓW
Kocia zamiana
Tom wchodzi do zamku gdzie jest inny kot, który zaprzyjaźnia się z Jerrym. Tom chce go zniszczyć ale to on znowu przegrywa.

Gra warta świeczki
Tom i jego właściciel, Flint Clobber, robią grilla. Jerry postanawia to zepsuć i Tom stara się złapać Jerry’ego. Flint przyłapuje Toma w zrujnowaniu grilla i go krzywdzi.

Wyprawa na ryby
Pan Toma wybiera się na ryby, a tom i Jerry też. Jerry przeszkadza Tomowi a Flint znowu go krzywdzi.

Nie ma to jak przyjaciel
Pewnego mroźnego wieczora, Tom zamarza na zewnątrz i wysyła do Jerry’ego list. Jerry ratuje Toma i stają się przyjaciółmi, ale nie na długo.

Super ptaszek
mały ptaszek przeszkadza Tomowi w odpoczynku a on daje mu karę. Jerry myśli że tom chce się nad nim poznęcać i go powstrzymuje. Wybucha kolejna awantura.

Najszybsza Pułapka
Tom jest na Dzikim Zachodzie. Kowboj powiedział do szeryfa, że Tom musiał powstrzymać Jerry'ego.

Udawać Greka
Tom i Jerry znajdują się w Grecji. Grek Tom chce powstrzymać Greka Jerry'ego. Kiedy Tom chciał udawać Greka, musiał złapać Jerry'ego. Mysz w Kosmosie
Myszka Jerry przeczytała gazetę, jak zostać myszą-astronautą, ale Tom miał przedmioty do złapania Jerry'ego: pistolet, bombę i młotek. Wtedy właśnie Jerry dotarł do rakiety. Odpalanie zaczęło się po 20 sekundach.


Nieudane Safari
Tom i jego kumpel Jerry dotarli do Afryki. Podróżnik pożyczył słonia, ale Tom i Jerry się kłócą. Podczas spaceru afrykańskiego Tom, Jerry i Podróżnik spotkali afrykańskie zwierzęta.

Dicky Moe
Kapitan statku nie mówił,kiedy będzie Dicky Moe.Tom i Jerry w porcie statku kapitana,że Tom musi go powstrzymać Jerry'ego.

Wycieczka na wyspę
Rozpoczyna się wycieczka na Wyspę.Tom musiał powstrzymać Jerry'ego,ale miał poważne kłopoty.Kicia już jest gotowa na wycieczkę na wyspę i wyruszyli statkiem.

CHUCK JONES
Po wygaśnięciu kontraktu wytwórnia zwróciła się do amerykańskiego reżysera Chucka Jonesa, który pracował w Warner Bros. Był znany z takich kreskówek jak np. Struś Pędziwiatr i umieszczanego weń czarnego humoru. Jones posiadał też własne studio animacji, Sib Tower 12 Productions, ze swoim partnerem Lesem Goldmanem. Razem zrobili 34 odcinki, które nie cieszyły się taką popularnością jak produkcje Hanny i Barbery.
KOMENTARZ
Filmy kolejnych twórców nigdy nie były tak dobrze ocenieane jak filmy Hanny i Barbery. Żaden kolejny twórca nie dostał za żaden film tej serii Oscara. Co widać na tych filmach, Tom i Jerry dużo razy zmieniali wygląd.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz